1. Zachęcamy do nawiedzenia i Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym Sanktuarium. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tygodniu codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.

 2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia będziemy wspominać:
 • we środę - bł. Honorata Koźmińskiego,
 • w piątek - św. Teresę od Jezusa
 • w sobotę - św. Jadwigę Śląską.
 1. Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: w tygodniu o godz. 17.20 a w niedzielę o godz. 16.20. W poszczególne dni prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej: w poniedziałek - Kościół Domowy, we wtorek - dzieci, we środę - Żywy Różaniec, we czwartek - mężczyzn, w piątek Straż Honorową NSPJ a w sobotę Wspólnotę Rodzin.

 2. Dzisiaj II niedziela miesiąca - taca przeznaczona jest na dalsze inwestycje.

 3. W piątek 15 października będziemy obchodzić Dzień dziecka utraconego. O godz. 18.00 odprawimy Mszę Św. w intencji Rodziców i rodzin, którzy utracili swoje dzieci w różnych okolicznościach życia. Po Mszy Św. przejdziemy przed kościół do figury Matki Bożej Bolesnej opłakującej swojego Syna, gdzie odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego i każdy z Rodziców będzie miał możliwość zapalenia znicza symbolizującego jego utracone dziecko.

 4. 16 października (w najbliższą sobotę) organizujemy pieszą pielgrzymkę do grobu Św. Jadwigi w Trzebnicy. Podobnie jak minionych latach będzie możliwość powrotu autokarem. Zapisy w sobotę od godz. 9.00 przy kościele. Wpisowe 10 zł dla wracających własnym transportem i 15 zł dla wracających autokarem. O godz. 9.45 modlitwa w naszym sanktuarium i wyruszamy na trasę. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

 5. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek o godz. 18.45 - Krąg Biblijny,
 • we wtorek o godz. 18.45 - próba scholi młodzieżowej,
 • we czwartek o godz. 18.45 - spotkanie młodzieży,
 • w sobotę o godz. 10.00 - zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej i potem śpiew podczas Mszy Św. dziecięcej o godz. 12.30.
 1. We środę o godz. 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy 1.

 2. Dzisiaj obchodzimy 21 Dzień Papieski. Po Mszy Św. można złożyć ofiarę do puszek na stypendia dla młodzieży z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 3. Trwa nasza jubileuszowa sztafeta postu i modlitwy w intencji parafii i rodzin naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania.

 4. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

 5. Zapraszamy po Mszy Św. do naszego sklepiku sanktuaryjnego. Kupimy tam dewocjonalia, paramenty do chrztu świętego. W ostatnim czasie asortyment został uzupełniony o wiele ciekawych pozycji książkowych. Można kupić m.in. książki p. Marii Miduch, które były recenzowane w ostatnim numerze gazetki parafialnej.

 6. Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Renaty Przemyk i Akustic Kwartet 16 października (w sobotę) o godz. 20.00.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.