1. Dzisiaj w Warszawie zostaną ogłoszeni błogosławionymi Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński oraz Matka Elżbieta Róża Czacka - założycielka ośrodka szkolno-wychowawczego dla niewidomych w Laskach. W obornickim kinie "Astra" za tydzień w niedzielę (19.09.) o godz. 16.00 i w za tydzień w poniedziałek (20.09.) o godz. 17.00 będzie projekcja filmu "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie". Bilety w cenie 16 zł normalny i 14 zł ulgowy są do nabycia na stronie internetowej kina oraz w kasie kina na godzinę przed seansem. Wstawiennictwu nowych błogosławionych polecamy naszą Ojczyznę i nasze rodziny.

 2. Zachęcamy do nawiedzenia i Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym Sanktuarium. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tygodniu codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.45.

 3. Spotkania grup parafialnych w salce na plebanii:
 • w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej - Krąg Biblijny,
 • we wtorek o godz. 18.45 - próba scholi młodzieżowej,
 • w czwartek o godz. 18.45 - spotkanie młodzieży,
 • w sobotę o godz. 10.00 - zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów,
 • w niedzielę o godz. 10.30 - próba scholki dziecięcej i potem śpiew podczas Mszy Św. dziecięcej o godz. 12.30.
 1. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania (obu grup) oraz rodziców kandydatów z 1 klasy szkoły średniej

 2. Są już wyłożone listy ze jubileuszową sztafetą postu i modlitwy. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania dla lepszego przygotowania się do naszego jubileuszu 20-lecia parafii.

 3. Mężczyźni Św. Józefa zapraszają do udziału w piątym Męskim Oblężeniu Jasnej Góry w dniu 18 września. Wydarzenie poprzedzone będzie warsztatami on-line trwającymi od dzisiejszej niedzieli do piątku w godzinach od 20.00 do 21.00. Zapraszamy mężczyzn do salki na plebanię na wspólne oglądanie, udział w warsztatach i dyskusję. Organizowany jest też autokarowy wyjazd mężczyzn na Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Koszt ok. 60 zł/os. Zapisy u p. Ryszarda Adamusa (tel. 505 097 615). Wyjazd ok. 11.00 z parkingu przy naszym kościele, powrót ok. 24.00.

 4. Codziennie w naszym kościele są odprawiane Msze Św. Gregoriańskie za śp. ks. Jacka Wawrzyniaka SDS. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłego proboszcza.

 5. W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejny Wieczór Fatimski. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą Św. z homilią, potem procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i różaniec fatimski. Czuwanie zakończymy apelem fatimskim. Wieczór Fatimski poprowadzi ks. Paweł Wróbel SDS - dyrektor studiów w naszym seminarium w Bagnie.

 6. Po Mszy Św. zapraszamy do naszego sklepiku sanktuaryjnego. Możemy tam zakupić bardzo ciekawe książki, obrazy, ikony oraz dewocjonalia.

 7. Są już dostępne nowe numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.

Solenizantom i jubilatom obchodzącym swoje uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu składamy życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa.