1. Dzisiaj przed kościołem, przeprowadzana jest zbiórka do puszek, jako wsparcie dla klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej archidiecezji. Za ofiary Bóg zapłać.

2. Prosimy o wpłatę zaliczki za pielgrzymkę do sanktuariów Polski południowo-wschodniej do końca stycznia czyli do środy włącznie.

3. W piątek 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze Święte w naszym kościele w święto Matki Bożej Gromnicznej o godz. 8.30 i 18.00, w Golędzinowie i Kowalach o 16.30. W zakrystii można nabyć gromnice w cenie 10 zł.

4. 2 luty to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – a więc dzień wszystkich osób, które obrały drogę życia zakonnego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o 17.30. W piątek po Mszy Św. wieczornej wymiana bilecików Straży Honorowej. W sobotę, po Mszy św. o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną.

6. W przyszłą niedzielę, w pierwszą miesiąca, po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańca świętego. Przed kościołem Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę do puszek na dożywianie w szkołach dzieci z ubogich rodzin.

7. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym skąd ostatecznie wiemy co jest dobre, a co złe oraz o tym, że ochrona życia jest ważniejsza niż kariera. Natomiast w „Niedzieli” o wielkiej tajemnicy powołania kapłańskiego i zakonnego oraz o zaniepokojeniu papieża Franciszka widmem wojny nuklearnej. Do nabycia nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z płytą z piosenkami Małego TGD.

8. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Bińkowski z Obornik Śląskich. Wieczny odpoczynek…..