1.W minionym tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii coroczne odwiedziny duszpasterskie, potocznie zwane Kolędą. Zostaliśmy przyjęci przez 77% rodzin w naszej parafii. Podczas Kolędy my wasi duszpasterze, poznajemy środowisko, w którym pracujemy, wiernych, którym służymy i do których głosimy słowo Boże. Jest to okazja do poznania również duchowego i materialnego oblicza naszej parafii.
Dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w Waszych domach i serdeczną atmosferę, za ciekawe rozmowy, uwagi i spostrzeżenia. Dziękujemy kapłanom, którzy pomogli nam w tej posłudze duszpasterskiej. Dziękujemy również za składane przez Was ofiary. Bóg zapłać. Zgodnie ze statutami naszej diecezji oraz rozporządzeniem naszych przełożonych, będą one w znacznej części przekazane do Kurii i Seminarium Archidiecezji Wrocławskiej oraz do Prowincjalatu Salwatorianów. Wiadomo, bowiem, że wszystkie instytucje Kościoła w Polsce utrzymywane są z ofiar wiernych. Pozostała część przeznaczona jest na potrzeby charytatywne i administracyjne naszej parafii oraz na utrzymanie plebani, zwłaszcza jej ogrzewania.

2. Spotkanie Kręgu Biblijnego, w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej, w salce na plebanii.

3. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować w przyszłą niedzielę, okolicznościową zbiórkę do puszek, na potrzeby tych Zakonów.

4. W minioną niedzielę taca na remont naszego kościoła i jego ogrzewanie w okresie zimowym wyniosła 6767, 09 zł. Za ofiary Bóg zapłać.

5. Rada Parafialna i Katolickie Stowarzyszenie „Ecclesia” organizuje tradycyjną zabawę charytatywną, 3 lutego 2018 r., w restauracji „Stara Rozlewnia”. Cena biletu 125 zł od osoby. Bilety do nabycia w Starej Rozlewni i Cukierni Beza. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca.

6. Organizujemy pielgrzymkę do sanktuariów Polski południowo-wschodniej, min.: Tuchowa, Dębowca, Komańczy, Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla, Leżajska, Sandomierza, Jędrzejowa, na Święty Krzyż. Termin 18-22 czerwca 2018 r. Cena 760 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej wraz z wpłatą 150 zł na opłacenie zaliczek za noclegi. Program pielgrzymki wyłożony jest z tyłu kościoła i znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Szczegółowych informacji udziela ks. proboszcz.

7. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym czy jesteśmy społeczeństwem otwartym na drugą młodość. Natomiast w „Niedzieli” o tym jaką Amerykę odwiedza papież Franciszek.

8. W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Helena Zając i śp. Zygmunt Ziółek z Obornik Śląskich. Wieczny odpoczynek...