1. W naszej wspólnocie witamy pana Arkadiusza Łodziewskiego z małżonką, autora min. książki „Boży poradnik antydepresyjny”. Podczas Mszy Św. dzielą się z nami swoim świadectwem wiary.

  2. W minioną niedzielę taca na remont naszego sanktuarium wyniosła 7 430, 50 zł. Bóg zapłać.

  3. Nowenna do św. Antoniego Padewskiego we wtorek o 17.30.

  4. Nabożeństwo w intencji powołań i do św. Judy Tadeusza w czwartek o godz. 17.30.

  5. Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się 26 i 27 września. 26 września o godz. 10.00 – do I Komunii Świętej przystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, natomiast 27 września o godz. 9.45 – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Próby przed uroczystością o godz. 16.00: we wtorek – I grupa i w środę – II grupa. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i krewnych w piątek: I grupa o godz. 16.30; II grupa o godz. 17.00.

  6. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony 29 października br., o godz. 18.00 w naszym sanktuarium. Szafarzem będzie bp Jacek Kiciński. Z tej racji we wtorek zapraszamy młodzież, która w tym roku ma przyjąć sakrament bierzmowania. Msza Święta o godz. 18.00, a po niej spotkanie organizacyjne i omówienie spraw związanych z przyjęciem sakramentu.

  7. W najbliższą sobotę Stowarzyszenie Mężczyźni św. Józefa zaprasza do udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce mężczyzn na Jasną Górę pod hasłem „Mężczyzna-kapłan w rodzinie”. Ze względu na epidemie, będzie ona miała charakter hybrydowy. Przez cały najbliższy tydzień będą się odbywały spotkania modlitewne oraz warsztaty online na kluczowe męskie tematy. W sobotę 26 września odbędzie się spotkanie na Jasnej Górze z Transmisją online. Program tych wydarzeń w naszej parafii, wyłożony jest z tyłu kościoła, zamieszczony w gablotce oraz na stronie internetowej.

  8. Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych obu obornickich parafii, rozpoczną się w sobotę, 3 października, o godz. 16.00 w naszej parafii.

  9. Zachęcamy do odwiedzenia sklepiku sanktuaryjnego. Polecamy Pismo Święte oraz pamiątki z okazji I Komunii Świętej i ślubu. Książki i film o życiu i dziele Ojca Franciszka Jordana, książkę ks. Pawlukiewicza, album o św. Janie Pawle II. Ponadto krzyże, figurki i ikony.

  10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, że o wolności słowa trzeba mówić przede wszystkim w kontekście odpowiedzialności oraz o dokumencie, który wystosował kardynał Robert Sarah, w którym wzywa do powrotu do Eucharystii i że pandemia nie może być okazją do eksperymentów w liturgii. Natomiast w „Niedzieli” o tym, że świat dzisiaj nienawidzi chrześcijan, i szczególnie ta nietolerancja narasta w Europie oraz o tym na czym polega wierność małżeńska i dlaczego przysięga małżeńska jest łamana.

  11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp.: Anna Szlag, Rajmund Zielonka, Ryszard Kowalewski i Irena Chołuj. Wieczny odpoczynek…