1. Z radością informujemy, że Stolica Apostolska poinformowała nas, że beatyfikacja Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana – założyciela naszego zgromadzenia salwatorianów, odbędzie się 15 maja 2021 r. w Bazylice Laterańskiej w Rzymie. O przygotowaniach do tego wydarzenia będziemy informować na bieżąco.

 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8.30. zmiana tajemnic różańca świętego. Msze Święte na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 12.30 dla dzieci i o godz. 19.00 dla młodzieży. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 – do 17.00.

 3. Spotkanie salwatorianów świeckich w poniedziałek po Mszy wieczornej w salce.

 4. We wtorek przypada święto Narodzenia NMP. Jest to dzień, składania ślubów zakonnych przez naszych alumnów i braci w Bagnie. Ponadto jest to 102 rocznica śmierci Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Polecajmy w modlitwach naszych alumnów oraz prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 5. Nowenna do św. Antoniego Padewskiego we wtorek o 17.30.

 6. Nabożeństwo do św. Józefa w środę 17.30. Po Mszy Św. wieczornej spotkanie „Mężczyzn św. Józefa” w salce. Zachęcamy mężczyzn do dołączenia do apostolstwa mężczyzn. Ponadto zachęcamy mężczyzn do udziału w męskim oblężeniu Jasnej Góry 26 września br. Ze względu na pandemię spotkanie przygotowujące przez 7 dni, będzie w formie on-line: warsztaty dla mężczyzn o ojców. Informacje szczegółowe na stronie internetowej.

 7. W czwartek nabożeństwo w intencji powołań i do św. Judy Tadeusza o godz. 17.30.

 8. Nabożeństwo fatimskie, w sobotę, po Mszy Św. wieczornej: procesja światła, różaniec i Apel Fatimski.

 9. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na remont naszego sanktuarium. Bóg zapłać.

 10. Przypominamy o ciągłym obowiązku noszenia maseczek podczas nabożeństw w kościele i przestrzegania przepisów sanitarnych dla dobra nas wszystkich.

 11. Zachęcamy do odwiedzenia sklepiku sanktuaryjnego. Polecamy Pismo Święte i inne pamiątki na prezent z okazji I Komunii Świętej, ciekawe książki o spowiedzi, modlitewniki z dużym drukiem.

 12. Katolickie Stowarzyszenie Ecclesia informuje, że stowarzyszenie prowadzi nabór dzieci i młodzieży z klas 4–8 szkoły podstawowej nr 3 na zajęcia szkółki narciarskiej. Prosimy o zgłaszanie kandydatów pocztą elektroniczną lub telefonicznie. Dalsze szczegóły zostaną podane zainteresowanym rodzicom w najbliższym czasie na zebraniu informacyjnym w szkole. Dane kontaktowe w gablotce i na stronie internetowej: (Mariusz Świtalski, tel: 507061735 w godz. 16:00 - 20:00 lub pocztą emailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 13. Solenizantom i jubilatom miesiąca września życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz św. Antoniego.

 14. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o szkole w pandemii i katechezie szkolno-parafialnej. Natomiast w „Niedzieli” o tym, gdzie spędziła dzieciństwa Matka Boża i kim byli Jej krewni. Do nabycia nowy numer bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”.

 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Ignacy Szulc i Krzysztof Mazur z Obornik Śląskich. Wieczny odpoczynek…