1. W dniu dzisiejszym podczas dodatkowej Mszy Św. o godz. 9.45, czternaścioro dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Dzieciom oraz ich rodzicom składamy nasze jak najlepsze życzenia. Wszyscy bierzemy udział w ich radości i świętowaniu. Od poniedziałku do piątku w ramach tzw. „Białego Tygodnia” dzieci będą przychodziły w swoich strojach komunijnych na Mszę św. o godz. 16.30.

 2. Z wielką radością pragniemy poinformować, że papież Franciszek 19 czerwca przyjął na audiencji, Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i upoważnił tę Kongregację do promulgowania dekretu dotyczącego cudu dokonanego za wstawiennictwem naszego Założyciela, Czcigodnego Sługi Bożego, Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana. To kończy proces dotyczący cudu i otwiera ostateczną drogę do beatyfikacji naszego umiłowanego Założyciela. Czekając na dzień beatyfikacji prosimy o modlitwę o beatyfikację Ojca Jordana.

 3. W minioną niedzielę taca na remont naszego sanktuarium wyniosła 6748,96 zł. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel. Bóg zapłać.

 4. W poniedziałek wznawiamy Krąg Biblijny. Spotkanie po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii.

 5. Nabożeństwo czerwcowe w tygodniu o 17.30 a w niedziele o 16.30.

 6. Nowenna do św. Antoniego Padewskiego we wtorek o 17.30.

 7. Ze względu na czas urlopów kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna będzie w poniedziałki od godz. 16.00 – 17.30 i wtorki od godz. 9.00 – 10.00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny i umówienie się z duszpasterzem.

 8. Z początkiem lipca, nastąpią zmiany w naszej wspólnocie kapłańskiej. Decyzją Ks. Prowincjała i Jego Rady, odchodzi od nas, do parafii św. Jadwigi Śląskiej w Dobroszycach, ks. Adrian Żądło SDS. Msza Św. pożegnalna zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00.

 9. Maciej Szeszko i ks. Jerzy Lazarek zapraszają młodzież na 27 Salwatoriańskie Forum Młodych, które w tym roku, z racji bezpieczeństwa, odbędzie się online. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie RMS-u.

 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 11 lipca br. Wyjazd o godz. 9.00 spod obydwu kościołów. Zapisy u p. Teresy Garbacz.

 11. 27 czerwca, o godz. 20.00 w bazylice św. Jadwigi w Trzebnicy odbędzie się koncert papieski pt. „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II i św. Jadwidze Śląskiej”. Wystąpią: Dominika Zamara (Polska, Włochy) - sopran, Andrea Ceccomori z Włoch - flet i Lorenzo Zaggia ze Szwajcarii - organy. Koncert będzie transmitowany na żywo przez EWTN Polska.

 12. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepiku sanktuaryjnego, w którym można nabyć Pismo Święte, książki religijne i wiele dewocjonaliów. Polecamy min. książkę ks. profesora Rosika o eucharystii, modlitewniki z dużymi literami, Nowennę Pompejańską. Są ikony obrazów naszych patronów św. Antoniego i św. Judy Tadeusza.

 13. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o wielkiej sile praktyki pierwszych piątków miesiąca oraz o naszym odpuście św. Antoniego. Natomiast w „Niedzieli” o odpowiedzialności dorosłych za dzieci i o ojcostwie.