1. W dniu dzisiejszym gościmy ks. Łukasza Anioła SDS dyrektora Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, który głosi do nas słowo Boże o tematyce powołaniowej.

 2. Nabożeństwo czerwcowe w tygodniu o 17.30 a w niedziele i święta o 16.30.

 3. Nowenna do św. Antoniego Padewskiego we wtorek o 17.30.

 4. We wtorek spotkanie on-line, Mężczyzn św. Józefa. O godz. 18.50 konferencja pt. „św. Józef – mąż Maryi”, oraz spotkanie dyskusyjne na temat: „Seksualność mężczyzny”. Wszystkie informacje na stronie www.oborniki.mśj.pl.

 5. 14 i 21 czerwca podczas dodatkowej Mszy Świętej o godz. 9.45, odbędzie się I Komunia Święta dzieci, których rodzice wyrazili wolę, aby ta uroczystość odbyła się w małych grupach. Próby przed I Komunią Św. o godz. 16.00: we wtorek – dla grupy z 14 czerwca i w środę – dla grupy z 21 czerwca. Natomiast w sobotę o 10.30 spowiedź dla dzieci, rodziców i krewnych pierwszej grupy.

 6. Jednocześnie informujemy, że pozostałe dzieci przystąpią do I Komunii Świętej, gdy dzieci wrócą do szkół. Sakrament bierzmowania jest nie udzielany do odwołania.

 7. W środę rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Antoniego pod hasłem: Święty Antoni – człowiek Eucharystii”. Plan Triduum: środa o godz. 18.30 Msza Św. z kazaniem, czwartek – Boże Ciało – kazania podczas Mszy Św.; w piątek Msza o godz. 8.30 oraz o 18.30 – z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Triduum przeprowadzi ks. Aleksander Jasiński SDS – ekonom Seminarium w Bagnie. Plan Triduum wyłożony jest z tyłu na kościoła.

 8. W czwartek przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w naszym sanktuarium o godz. 8.30, 10.30, 12.30, 17.00 i 19.00. Ze względu na epidemię, nie będzie procesji od kościoła do kościoła. Natomiast odbędzie się procesja na terenie parafii. Dlatego po Mszy Św. o godz. 10.30 wyruszy procesja z naszego sanktuarium ulicami: Trzebnicką w prawo, Chrobrego, Paderewskiego i Trzebnicką do sanktuarium. Podczas procesji obowiązują nas zasady podobne jak w kościele: nie ma limitu wiernych, jednak ma być zachowany odstęp lub maseczki na twarzy. Prosimy o wykonanie ołtarzy w wyznaczonych miejscach: młodzież; Mężczyzn św. Józefa; Żywy Różaniec, Straż Honorową i salwatorianów świeckich oraz Wspólnotę Rodzin i Domowy Kościół. O udział w procesji prosimy Poczty Sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatów. W Kowalach i Golędzinowie Msza św. w Boże Ciało o godz. 16.00. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona będzie tradycyjnie na kształcenie alumnów naszego Seminarium w Bagnie. Prosimy o udekorowanie ulic, domów i okien naszych mieszkań, szczególnie na trasie procesji, jako wyraz naszej wiary.

 9. Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała, do przyszłego czwartku, po Mszy wieczornej, procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 10. W sobotę 13 czerwca uroczystość odpustowa i pierwsza rocznica ustanowienia naszego sanktuarium św. Antoniego Padewskiego. Uroczysta suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 17.00, której będzie przewodniczył ks. prowincjał Józef Figiel SDS.

 11. Walne Zgromadzenie Katolickiego Stowarzyszenia „Ecclesia” wybrało nowy zarząd w składzie: Prezes: Mariusz Świtalski, wiceprzewodniczący: Grzegorz Filcek i Janusz Rozpara, członkowie zarządu: Roman Głowaczewski i Adam Kosowski. Nowemu zarządowi życzymy wielu łask Bożych w podejmowaniu działań na rzecz na naszej wspólnoty. Składamy serdeczne podziękowania p. Zbigniewowi Małkiewiczowi długoletniemu prezesowi i pomysłodawcy Stowarzyszenia, za trud i każde dobro, niech Bóg błogosławi a św. Antoni ma w swojej opiece.
 1. Od środy będzie czynny nasz sklepik, w którym można nabyć min. Pismo Święte – polecamy starszym Pismo Św. z dużymi literami, Pismo Św. na prezent z okazji I-Komunii Św.; książki o spowiedzi świętej, o lectio divina, z duchowości męskiej, maryjne, dla dzieci, poradniki itp., oraz aniołki, krzyże, figurki, ikony naszych patronów św. Antoniego i św. Judy Tadeusza.

 2. W przyszłą niedzielę drugą miesiąca, taca przeznaczona na remont naszego sanktuarium. Za ofiary Bóg zapłać.

 3. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.

 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Władysław Krupa z Obornik Śląskich. Wieczny odpoczynek…