1. Dzisiaj 4 Niedziela Adwentu i równocześnie wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte w naszym kościele tylko do południa. Nie będzie już Mszy św. o 17.00 i 19.00. Wszystkich parafian zapraszamy w wigilijną noc na uroczystą Mszę Św. pasterską o północy. W Golędzinowie i Kowalach pasterki będą o godz. 22.00.
  2. Mimo niedzieli starajmy się zachować pokutny charakter tego wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju dnia. Zadbajmy również o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy.
  3. Poniedziałek i wtorek, 25 i 26 grudnia, to dni świąteczne. Msze Święte sprawowane w porządku niedzielnym. We wtorek, 26 grudnia, taca tradycyjnie przeznaczona jest na Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.
  4. W przyszłą niedzielę, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o godz. 16.30 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.
  5. Odwiedziny duszpasterskie – Kolędę, ze względu na Ferie zimowe, rozpoczniemy zaraz po Świętach 27 grudnia. Plan Kolędy na najbliższy tydzień:

27 grudnia – środa – od godz. 16.00: 4 księży ulica Łokietka z obu stron, 5 ksiądz – ul. Spółdzielcza, Niecała i Łokietka;

28 grudnia – czwartek – od. godz. 16.00: 1 ksiądz – ul. Księcia Witolda i Włodkowica; 2 ksiądz – ul. Grunwaldzka od końca; 3 ksiądz – ul. Grzybowa; 4 ksiądz – ul. Zygmunta Starego, Kazimierza Jagiellończyka, Królowej Jadwigi, Dwóch Mieczy, Kazimierza Wielkiego;

29 grudnia – piątek  - od. godz. 16.00: 1 ksiądz – ul. Słowackiego od początku; 2 ksiądz – ul. Kurkowa, Zielone Wzgórze, Jagodowa i Słowackiego od końca; 3 ksiądz – ul. Witosa od początku; 4 ksiądz – ul. Chopina i Witosa od końca.

30 grudnia – sobota od. godz. 9.30: Wilczyn: 1 ksiądz – ul. Obornicka od początku, Kowalska, Św. Jadwigi, Jaśminowa, 2 ksiądz – ul. Poprzeczna, Krótka, Polna, Parkowa, Orzechowa; 3 ksiądz – ul. Leśna, Zaciszna, Jodłowa; 4 ksiądz – ul. Stawowa, Akacjowa; 5 ksiądz – Borkowice.

W przyszłą niedzielę 31 grudnia i 1 stycznia w Nowy Rok Kolędy nie ma.

Plan Kolędy na stronie internetowej: www.judaiantoni.sds.pl oraz w gablotce.

  1. Kancelaria parafialna na czas Kolędy, w poniedziałek – środę i piątek czynna jest w godzinach 16.00 – 17.30 oraz we wtorek i czwartek od godz. 09.00 – 10.00.
  2. Rada Parafialna i Katolickie Stowarzyszenie „Ecclesia” organizuje tradycyjną zabawę charytatywną, 3 lutego 2018 r., w restauracji „Stara Rozlewnia”.
  3. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym czy polscy katolicy mają wpływ na Europę oraz o tym, że Boże Narodzenie ukazuje prawdę o Bogu, w którego wierzymy.  Natomiast w „Niedzieli” Alfabet świąteczny – najważniejsze pojęcia przybliżające tajemnice Bożego Narodzenia od A do Z.

Jest do nabycia kalendarz parafialny na rok 2018. Koszt wydruku kalendarza 20 zł.