1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 – 17.00.

 2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii.

 3. Nowenna do św. Antoniego Padewskiego we wtorek o godz. 17.30.

 4. Nabożeństwo w intencji powołań z modlitwą do św. Judy Tadeusza w czwartek o 17.30

 5. W sobotę nabożeństwo fatimskie. Po Mszy Św. o godz. 18.00 procesja światła, różaniec fatimski i Apel Fatimski.

 6. Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30, we wtorek i czwartek od 9.00 – 10.00.

 7. W minionym tygodniu został zamontowany nowy zegar z czterema tarczami na wieży naszego sanktuarium. Dodatkowo zostały zainstalowane kuranty. Wykonawcą jest Firma Rduch. Zegar wybija czas o każdej pełnej godzinie i jej połowie. Dodatkowo kuranty wygrywają melodię o godz. 8.00 – „Kiedy ranne wstają zorze”; o 12.00 „Anioł Pański”; o 15.00 „Jezu ufam Tobie” i 21.00 „Apel Jasnogórski”. Melodie można dostosowywać do okresu liturgicznego. Dziękujemy fundatorom – Katolickiemu Stowarzyszeniu „Ecclesia”. Przykry jest fakt, iż już pierwszego dnia znalazły się osoby, którym zaczęło przeszkadzać bicie zegara i kuranty.

 8. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 1-8 maja 2020 r. z ks. dr. Ryszardem Kempiakiem. Plan pielgrzymki i umowa-zgłoszenie do pobrania na stronie internetowej naszej parafii. Cena 3490 zł. Umowę-zgłoszenie wraz z wpłatą zaliczki 1000 zł prosimy składać u ks. proboszcza.

 9. Dzisiaj przed kościołem Akcja Katolicka i Wspólnota Rodzin zbiera podpisy pod projektem ustawy która ma celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.

 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja 14 lipca. Wyjazd o godz. 6.00 rano spod obydwu kościołów. Koszt 50 zł. Zapisy u p. Marii Rychter i p. Teresy Garbacz.

 11. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jak rozumieć modlitwę ojca Dolindo „Jezu Ty się tym zajmij” i jak się nią modlić. Natomiast w „Niedzieli” o doświadczeniu miłości i szczęścia w dużej rodzinie. Do nabycia nowy numer „Salwatora” z artykułem o naszym sanktuarium oraz „Nowego Życia”

 12. Zachęcamy do nabycia filmu o historii naszego obrazu św. Antoniego Padewskiego w cenie 10 zł. Film wyłożony jest z tyłu kościoła. Dewocjonalia z naszego Sanktuarium można nabyć na plebanii.