Informujemy, że w maju powołany został nowy Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia "Ecclesia". W ramach swojej działalności zdefiniował on i wyznaczył do realizacji 4 główne cele działania:

  1. Jednoczenie Kościoła poprzez bliską współpracę i budowanie relacji pomiędzy wspólnotami Chrześcijańskimi naszego miasta i okolic oraz młodzieżą. 
  2. Ewangelizacja poprzez aktywne wspieranie inicjatyw ewangelizacyjnych, w tym współorganizacja konferencji, wykładów, spotkań oraz pokazów filmowych o charakterze Chrześcijańskim.
  3. Pomoc potrzebującym w kraju i poza jego granicami poprzez organizację zbiórek pieniężnych i organizacji akcji dla dobra społeczności jak np. pomoc starszym, pomoc w zbieraniu i dystrybucji darów. Wsparcie dla Caritas Polska w jego statutowej działalności.
  4. Przyczynianie się do budowania wspólnego dobra poprzez realizację działań polegających na dbaniu o porządek i wygląd miejsc kultu religijnego oraz obszarów zieleni, a także wspieranie proboszczów parafii w realizacji remontów naszych kościołów.

Do udziału w realizacji celów stowarzyszenia konieczna jest pomoc. Dlatego zapraszamy do współpracy, dołączenia do stowarzyszenia nowych członków i czynny udział we współtworzeniu dzieł oraz śmiałe z nich korzystanie. Szczególnie zapraszamy liderów i aktywnych członków wspólnot tak, aby możliwości jakie daje stowarzyszenie mogły zostać w pełni wykorzystane dla dobra Ludu Bożego.

 

Pragniemy również podzielić się listą dzieł, w które obecnie zaangażowane jest stowarzyszenie i zaprosić do ich współtworzenia. Są to:

  1. Organizacja szkoleń i warsztatów dla dzieci i dorosłych w naszej gminie z zakresu wpływu technologii informatycznych na zachowanie oraz zagrożeń jakie one niosą.
  2. Organizacja szkoły narciarskiej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.
  3. Współpraca z Grupą >>Mężczyźni Świętego Józefa<< przy organizacji bezpłatnego kina samochodowego z pokazem filmów z przesłaniem Chrześcijańskim.
  4. Organizacja konferencji i wykładów w "sferze" przy naszym Sanktuarium. Pierwsze z nich już niebawem.
  5. Współorganizacja ogólnopolskiego wydarzenia dla mężczyzn "Oblężenie Jasnej Góry" - szczegóły zostaną podane wkrótce.                                    

Lista zaplanowanych do realizacji zadań jest znacznie dłuższa i mamy nadzieję, że zostanie powiększona o kolejne inicjatywy, zgłaszane i współrealizowane przez nowych członków stowarzyszenia "Ecclesia". 

Ecclesia znaczy Kościół - chciejmy razem być w żywym Kościele Chrystusowym, którego bramy piekielne nie przemogą. Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy.

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia "Ecclesia"