Duszpasterskie odwiedziny kolędowe są okazją do odwiedzenia rodzin naszej parafii oraz pobłogosławienia domów i mieszkań. W czasie odwiedzin śpiewamy kolędy, modlimy się wspólnie, następuje również błogosławieństwo i pokropienie wodą święconą. Napis na drzwiach „C+M+B 2020” przypomina „Chrystus mieszkanie błogosławi” (Christus mansionem benedicat).
Zewnętrzne przygotowanie domu lub mieszkania do odwiedzin kolędowych to przede wszystkim: przygotowanie stołu nakrytego białym obrusem, na nim krzyża, zapalonych świec oraz wody święconej.
Dzieci i młodzież przygotują i złożą na stole zeszyty.
Chciejmy odwiedziny kolędowe w naszych rodzinach przeżywać w duchu radości bożonarodzeniowej, w duchu modlitwy, szczerej i serdecznej rozmowy z kapłanem odwiedzającym.
Niech błogosławieństwo kolędowe chroni nasze domy, nasze rodziny i umacnia na drodze życia chrześcijańskiego Dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie.
Zapraszamy do zapoznania się z planem odwiedzin kolędowych 2020
Odwiedziny duszpasterskie 2020 r.
Dzień m-ca i tygodnia |
Godz. |
Ulica / Miejscowość |
|
2 stycznia 2020 |
Czwartek |
16.00 |
Trzebnicka |
3 stycznia 2020 |
Piątek |
16.00 |
Trzebnicka nr 16 B i 20, Grunwaldzka, Grzybowa |
4 stycznia 2020 |
Sobota |
09.30 |
Ciecholowicka, Komuny Paryskiej, Ułańska, Tulipanowa, Cicha, Przemysłowa, Kolonia Golędzinów, Nowosielce, Borkowice |
5 stycznia 2020 |
Niedziela |
15.00 |
Piekary, Kowale |
6 stycznia 2020 |
Poniedziałek |
Trzech Króli – Kolędy nie ma |
|
7 stycznia 2020 |
Wtorek |
16.00 |
Łokietka |
8 stycznia 2020 |
Środa |
16.00 |
Księcia Witolda, Włodkowica, K. Jagiellończyka, Zygmunta Starego, Królowej Jadwigi, Dwóch Mieczy, Kazimierza Wielkiego, Chopina, Witosa |
9 stycznia 2020 |
Czwartek |
16.00 |
Słowackiego, Kurkowa, Zielone Wzgórze, Jagodowa, Spółdzielcza, Niecała, Chrobrego, Skargi |
10 stycznia 2020 |
Piątek |
16.00 |
Golędzinowska, Wrocławska, Paderewskiego, Dąbrowskiego |
11 stycznia 2020 |
Sobota |
09.30 |
Wilczyn – Obornicka, Kowalska, Św. Jadwigi, Jaśminowa, Poprzeczna, Krótka, Polna, Parkowa, Orzechowa, Leśna, Zaciszna, Jodłowa, Stawowa, Akacjowa |
12 stycznia 2020 |
Niedziela |
15.00 |
Golędzinów – Moniuszki, Szymanowskiego, Bacewicz, Paderewskiego, Chopina, Kolberga, Kolejowa, Słowackiego, Kopernika, Trzebnicka |
13 stycznia 2020 |
Poniedziałek |
16.00 |
Moniuszki, B. Krzywoustego, Energetyczna nr 66 i 70, Henryka Probusa, Piastów Śląskich, Henryka Pobożnego, Henryka Brodatego, Powstańców Śląskich |
14 stycznia 2020 |
Wtorek |
16.00 |
Górna, Matejki, Ptasia |
15 stycznia 2020 |
Środa |
16.00 |
Wzgórze Magdaleny, Modrzewiowa, Wzgórze Partyzantów, Leśna, Jodłowa, Nowowiejska, Polna, Na Przejściu |
16 stycznia 2020 |
Czwartek |
16.00 |
Wita Stwosza, Plac Zwycięstwa, Staszica, Chełmońskiego, Gajcego, Łąkowa, Baczyńskiego |
17 stycznia 2020 |
Piątek |
16.00 |
Gierymskiego, Korzeniowskiego, Kossaka, Malczewskiego, Miłosza, Energetyczna do nr 57 |
18 stycznia 2020 |
Sobota |
09.30 |
Wilczyn – Sosnowa, Jaworowa, Dębowa, Klonowa, Pod Lasem, Leśny Zakątek, Daglezjowa Golędzinów – Obornicka, Sezamkowa, Zielona, Łąkowa |
19 stycznia 2020 |
Niedziela |
15.00 |
Gen. Maczka |
20 stycznia 2020 |
Poniedziałek |
16.00 |
Skłodowskiej-Curie numery od 20 do 102 i od 39 do 99, Sienkiewicza |
21 stycznia 2020 |
Wtorek |
16.00 |
Skłodowskiej-Curie nr 27, 29, 31, 35, 43, 43a, 45, 45 a, 47, 47a, 49, 49a, 51, |
22 stycznia 2020 |
Środa |
16.00 |
Skłodowskiej-Curie 51a, 53, 53a, 55 a, b, c, d, e, f, Podzamcze |
23 stycznia 2020 |
Czwartek |
16.00 |
Prusicka, Herberta |
24 stycznia 2020 |
Piątek |
16.00 |
Fredry, Makuszyńskiego, Styki, Norwida |
25 stycznia 2020 |
Sobota |
15.00 |
Kolęda dodatkowa |