Już od niedzieli 01.12.2019 r. po każdej niedzielnej mszy świętej, wolontariusze Międzyparafialnego Zespołu Caritas  w Obornikach Śląskich, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Caritas” będą rozprowadzać świece Caritas. Niech na każdym wigilijnym stole zapłonie światło symbolizujące narodziny Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Świece można nabyć w cenie: małe 6zł, duże 14zł .

 

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to akcja, dzięki której Polacy mogą w prosty sposób pomóc potrzebującym wsparcia dzieciom. W ramach jej 26. edycji Caritas przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i za granicą.

– Dzięki świecy Caritas nie tylko pomagamy konkretnym dŚwoiezieciom, ale wpływamy także na sytuację ich rodzin. Niejednokrotnie przywracamy wiarę w drugiego człowieka i w lepszą przyszłość dzieci, w których rodzice pokładają nadzieję. Przez lata działalności Caritas udało się poprawić kondycję materialną, moralną i duchową setek tysięcy polskich rodzin. Ufamy, że ten rok także przyniesie światło tysiącom dzieci, świadcząc o wielkich pokładach dobroci w każdym z nas – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.